Bestuur en leiding

Ons bestuur wordt gevormd door afgevaardigde ouders en vrijwilligers. De dagelijkse gang van zaken valt onder de verantwoordelijkheid van het dagelijks bestuur. 

Ruim 10 vrijwilligers maken het mogelijk dat meer dan 35 kinderen en jongeren het spel van scouting spelen bij scouting De Korhoenders.

Zij zijn als het ware de reisleiders van de ontdekkingsreis. Ze openen steeds weer nieuwe deuren. Een groot deel van die vrijwilligers doet dat als leidinggevende. Daarnaast zijn er allerlei mensen actief in het bestuur en in ondersteunende functies.

Goed getraind op weg Scouting Nederland zorgt met de Scouting Academy ervoor dat de leidinggevenden niet zonder bagage op ontdekkingsreis gaan. In onze eigen regio volgen zij een Start- en Programmatraining. In deze training leren zij alles over Scouting. Daarna blijven ze bij met vervolgtrainingen, bijvoorbeeld door een workshop schminken of een thema-avond over pesten, op de hoogte.